Lot med 8 olika titlar om ortsstämplar och hembygdsfilateli

Lot med 8 olika titlar om ortsstämplar och hembygdsfilateli:

stämplar år 1819-1982 av Åke Persson, Västerbottens Läns makuleringsstämplar 1819-1986 av Erik Idhult, Handbok över Kristianstads Läns Makuleringsstämplar av Handbok över Malmöhus Läns makuleringsstämplar av Nils Ivar Johansson, Posthistoria från Jönköpings Län av Lennart Berg, Posthistoria, Ortsstämplar, Frimärken Gästrikland 1636-1999 av Gunnar Åberg, Hälsingland Postanstalter och Nils Ivar Johansson, Katalog över Y-Läns ortsstämplar av Christian Forsberg, Jämtlands Läns Postala Datumstämplar 1819-1988 av Östersunds FF. Alla i varierande kvalitet med limmade ryggar eller kopierade inlagor med ringbindning. (3,6 kg)

Slutpris:1 000 SEK

Avslutade auktioner liknande Lot med 8 olika titlar om ortsstämplar och hembygdsfilateli:

F 29 st mest olika titlar om frimärken

(F) 29 st mest olika titlar om frimärken

  • 2023-11-27
  • Göta Frimärken
  • 400 SEK
Ett parti böcker om konst och fotografi

  • 2023-12-14
  • Bukowskis
  • 5 200 SEK
KONSTLITTERATUR, bla om silver, smycken, antikviteter, kyrkor.

  • 2023-07-05
  • Olséns Auktioner
  • 200 SEK
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-2000-tal

  • 2023-05-05
  • Olséns Auktioner
  • 250 SEK
LITTERATUR, 26 del, om Marilyn Monroe, 1900-2000-tal

  • 2023-05-06
  • Olséns Auktioner
  • 200 SEK
SAMLING LITTERATUR, om Marilyn Monroe, pocket, 1900-2000-tal

  • 2023-05-09
  • Olséns Auktioner
  • 200 SEK
LITTERATUR, 21 del, om Marilyn Monroe, 1900-2000-tal

  • 2023-04-08
  • Olséns Auktioner
  • 250 SEK
LITTERATUR, 23 del, om Marilyn Monroe, 1900-2000-tal

  • 2023-04-08
  • Olséns Auktioner
  • 200 SEK
Barn- och ungdomsböcker, 36 vol.

  • 2020-04-27
  • Stockholms Auktionsverk
  • 1 300 SEK
Lot med smycken 31

Lot med smycken (31)

  • 2012-12-17
  • Lauritz - SE, Helsingborg, Garnisonsg.
  • 1 050 SEK