Asta Rossing
Asta Rossing, pasteller 2st 25,5x35,5
- 2022-12-08 20:59:00
- Sikö Auktioner
- Länk till objektet
Slutpris:200 SEK
Avslutade auktioner liknande Asta Rossing
Asta Rossing
Asta Rossing, pasteller 2st 43x36 & mindre Läs mer...
- 2022-12-22
- Sikö Auktioner
- 75 SEK
Asta Rossing
Asta Rossing, pasteller 2st 43x36 & mindre Läs mer...
- 2022-12-09
- Sikö Auktioner
- 175 SEK
Asta Rossing
Asta Rossing, pasteller 3st 27x38,5 & mindre Läs mer...
- 2022-12-08
- Sikö Auktioner
- 500 SEK
Asta Nielsen: To kompositioner i blåt (2)
Olie på lærred. Sign. på bagsiden Asta Nielsen 1961 og 1972. Det ene billede fra 1972 har en afskalning. 55 x 70 cm og 55 Läs mer...
- 2023-09-13
- Auktionshuset Hørsholm
- 650 DKK
Foto af Asta Nielsen som 'Die Schweigende Muse', m...
Dedikation: Til Niels Andreas med tak og kærlig hilsen fra Asta Nielsen og Christian Theede Läs mer...
- 2021-11-03
- Auktionshuset Hørsholm
- 325 DKK
Oljemålning, Asta Witkowsky (1905-1968)
Asta Witkowsky (1905-1968), Sverige. Signerad, daterad 47, hus. Olja på pannå, 45x38cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm. Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm Läs mer...
- 2021-10-11
- Metropol
- 300 SEK
Vas, design: Asta
Vas, design: Asta Strömberg, signerad Strömberg B820, höjd:13,7cm, nagg, något repig Läs mer...
- 2022-12-06
- Kaplans Auktioner
- 150 SEK
C. Rossing & Co. Snild. Mindre såmaskiner, metal ...
C. Rossing & Co. Snild. Mindre såmaskiner, metal, kan monteres på kosteskaft, L. 10-27 cm. Brugsspor. (2) Läs mer...
- 2019-07-01
- Lauritz - Odense
- 300 DKK
Babygrind Babydan Asta
Babygrind Babydan Asta Läs mer...
- 2022-10-10
- Sikö Auktioner
- 125 SEK
Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm
Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm, bredd 16 cm, vikt 2,7 kg Läs mer...
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 120 SEK