Specialauktion Allmoge stop

Specialauktion Allmoge stop

STOP, 1700-tal, Norge, masurbjörk, bär datering 1759, cylindrisk form, skuren dekor, tumgrepp med form av liggande lejon, lock med skuren dekor av springande lejon med krona, fötter i form av lejon, höjd ca 22 cm. Slitage, skador, sprickor.

Slutpris:3 400 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge stop