Specialauktion Allmoge halslås

HALSLÅS, silver, delvis förgyllt, med fasettslipad röd samt grön glasfluss, 1800-tal, dekor av filigran, behängd med fem länkar, samt vidhängd kläpp med ciselerad dekor, signerad KJD 1822, längd ca 75 cm, vikt ca 74 g. Senare omgjord.

Slutpris:2 600 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge halslås