Specialauktion Allmoge bord

Specialauktion Allmoge bord

BORD, 1700-tal, Jämtland, spår av bemålning, nedtill sarg med kringgående profilerad list, koniska ben med följande urtagning, höjd ca 74 samt 117x84 cm. Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Slutpris:6 600 SEK

Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge bord