Specialauktion Allmoge ölbolle
ÖLBOLLE, daterad 1845 och med initialer målad grön bård med blommor, under det stiliserad marmorering, inuti målad röd, höjd ca 9, diameter 25 cm. 489314.
- 2017-10-16 00:00:00
Slutpris:3 000 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge ölbolle
Ölbolle, allmoge, Norge, 1800-tal
- 2020-11-08
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- 550 SEK
- 2020-05-17
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- 800 SEK
- 2020-04-27
- Kalmar Auktionsverk AB
- 350 SEK
Ölbolle 1800-tal
- 2017-06-13
- 600 SEK
Ölbolle, allmoge, Norge, daterad 1869
- 2018-10-21
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- 500 SEK
ÖLBOLLE, trä, Norge 17/1800-tal, allmoge.
- 2016-07-21
- Garpenhus Auktioner
- 5 097 SEK
Ölbolle, allmoge, Norge, daterad 1853
- 2018-07-29
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- 5 600 SEK
Ölbolle, allmoge, 1800-tal
- 2018-02-25
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- 700 SEK
Specialauktion Allmoge Golvur
- 2017-10-16
- 1 200 SEK
Specialauktion Allmoge slagbord
- 2017-10-16
- 4 200 SEK