Specialauktion Allmoge täcke
TÄCKE, Dalarna/ Hälsingland, 1800-talets första hälft, rosengång i polykroma förger, bakstycke i naturfärgat och brunt fårskinn, ca 175x130 cm. Bruksslitage, smärre skador.
- 2017-10-16 00:00:00
Slutpris:500 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge täcke
Specialauktion Allmoge täcke
- 2017-10-16
- 550 SEK
Specialauktion Allmoge täcke
- 2017-10-16
- 850 SEK