Specialauktion Allmoge bord
BORD med låda, Hälsingland, 1800-tal, lådan med profilerad front, ådringsmålat, höjd ca 77 cm, skivan ca 77 x 57 cm. Bruks och åldersrelaterat slitage.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk700 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge bord
Bord, allmoge, 1800-tal.
2 200 SEK
Allmoge bord
70 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal.
2 200 SEK
Bord/stol, allmoge, märkt 1841.
180 EUR
Utdragssoffa/bord
800 SEK
Bord, allmoge, daterat 1865.
2 200 SEK
Bockbord allmoge, 1700-tal.
28 000 SEK
Bord
650 SEK
Bockbord, allmoge, Finland, 1800-talets början.
370 EUR
Bord
350 SEK