Oljemålning Stig Lindberg Specialauktion Keramik

STIG LINDBERG (1916-1982): Figurkomposition, signerad och daterad Stig L -45, olja på pannå, ca 46x37 cm. Pannå med skador i hörn.

Slutpris:70 000 SEK

Avslutade auktioner liknande Oljemålning Stig Lindberg Specialauktion Keramik

Stig Lindberg Domino fat Keramik 1900-tal

Stig Lindberg 'Domino' fat Keramik 1900-tal

  • 2022-12-01
  • Norrlands Auktionsverk
  • 550 SEK

  • 2022-09-29
  • Norrlands Auktionsverk
  • 800 SEK
Oljemålning, Stig Lindberg 1916-1982

Oljemålning, Stig Lindberg (1916-1982)

  • 2022-10-24
  • Metropol
  • 31 000 SEK
Burkar, 5 st, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.

  • 2024-09-19
  • Ystads Auktioner
  • 100 SEK
Stig Lindberg, Gustavsberg, Gefyr, karott i keramik med pastellfärgad glasyr

  • 2024-09-15
  • Markus Auktioner
  • 200 SEK
Diverse keramik, kannor och karotter, Stig Lindberg, äggömma, Arabai mm, 5 delar

  • 2024-09-15
  • Markus Auktioner
  • 140 SEK
Vas Upsala Ekeby 1930-tal

Vas Upsala Ekeby 1930-tal

  • 2024-09-22
  • Auktionskammaren
  • 900 SEK
STIG LINDBERG, 7 del, keramik, Piazza, Gustavsberg, 1960-tal

  • 2024-08-12
  • Olséns Auktioner
  • 900 SEK
STIG LINDBERG, fat, keramik, Silur, Gustavsberg, 1900-talets mitt

Ca 32 x 32 cm Läs mer...

  • 2024-09-04
  • Olséns Auktioner
  • 400 SEK
Parti formar Traktör Stig Lindberg, 7 delar

Parti formar "Traktör" Stig Lindberg, 7 delar

  • 2024-08-29
  • Mälardalens Auktioner
  • 500 SEK