Piero Fornasetti Specialauktion Keramik
PIERO FORNASETTI (Italien 1913-1988), 12 tallrikar, "Strumenti Musicali", 1900-talets mitt, keramik, signerade, diameter ca 26 cm. någon med slitage.
- 2017-12-18 00:00:00
Slutpris:4 800 SEK
Avslutade auktioner liknande Piero Fornasetti Specialauktion Keramik
- 2022-12-11
- Formstad Auktioner
- 600 SEK
PARTI KERAMIK
- 2013-11-29
- Bukowskis market
- 350 SEK
PARTI KERAMIK
- 2013-11-13
- Bukowskis market
- 700 SEK
Keramik, Diverse
- 2010-06-14
- 550 SEK