Design Paul Hoff Specialauktion Keramik
PAUL HOFF (född 1945), urna med lock, Gustavsberg, 1989, glaserat stengods med brunsvart-spräcklig dekor, lock i silverfärgad glasyr, signerad och numrerad 58/150, höjd ca 14 cm utan lock. 756363.
- 2020-03-31 00:00:00
Slutpris:1 600 SEK
Avslutade auktioner liknande Design Paul Hoff Specialauktion Keramik
Skulpturer, 2 st. Keramik
- 2022-03-07
- 350 SEK
Ripa keramik Paul Hoff Gustavsberg
- 2022-02-20
- Luleå Auktionsverk
- 670 SEK
Längd 20cm. Läs mer...
- 2024-01-21
- 280 SEK
Paul Hoff, Gustavsberg, sothöna i keramik
Höjd 11cm. Läs mer...
- 2024-01-21
- 100 SEK
Paul Hoff, Gustavsberg, fåglar i keramik, 4st
Längsta 21cm. Läs mer...
- 2023-12-10
- 340 SEK
Figurin
- 2023-10-30
- 500 SEK
Vettar
- 2023-09-14
- 400 SEK
Figurin i keramik Paul Hoff
H: 10 cm Läs mer...
- 2023-09-03
- Eskilstuna Auktionsverk
- 175 SEK
- 2023-08-07
- Olséns Auktioner
- 350 SEK
- 2022-10-31
- Ystads Auktioner
- 100 SEK