Asta Strömberg
Asta Strömberg, vas "Diamant", signerad, höjd 10 cm.
- 2019-11-15 20:54:06
- Sikö Auktioner
- Länk till objektet
Slutpris:300 SEK
Avslutade auktioner liknande Asta Strömberg
Vas, design: Asta
Vas, design: Asta Strömberg, signerad Strömberg B820, höjd:13,7cm, nagg, något repig Läs mer...
- 2022-12-06
- Kaplans Auktioner
- 150 SEK
Asta Strömberg vaser 13 st
ASTA STRÖMBERG, vaser, 13 st, Strömbergshyttan 1950/60-tal, mestadels "Sputnik" underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, 7 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och modellnummer, 5 st Läs mer...
- 2021-04-26
- Stockholms Auktionsverk
- 8 600 SEK
2 vaser Nils Landberg och Asta Strömberg
ASTA STRÖMBERG & NILS LANDBERG, vas och tulpanglas, Strömbergshyttan och Orrefors-Sandvik, blåtonat och gråtonat glas, vasen med graverad dekor av flicka och fågel på kvist, Läs mer...
- 2021-02-28
- Stockholms Auktionsverk
- 1 400 SEK
Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm
Asta Strömberg, vas, signerad, höjd 20 cm, bredd 16 cm, vikt 2,7 kg Läs mer...
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 120 SEK
Asta Strömberg, vaser, 2 st, signerade, h 21 cm o...
Asta Strömberg, vaser, 2 st, signerade, h 21 cm och 14,5 cm, vikt 1,2 kg och 0,7 kg Läs mer...
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 450 SEK
Asta Strömberg, ljushållare, 'Diamant', Strömbe...
Asta Strömberg, ljushållare, "Diamant", Strömbergshyttan, höjd 9,5 cm, diameter 10 cm, vikt 1,1 kg Läs mer...
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 600 SEK
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, signera...
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, blått underfång, innefattade bubblor, signerad, "T422" Läs mer...
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 140 SEK
Asta Strömberg, Strömbergshyttan, skål i glas
Signerad Strömberg T389. Läs mer...
- 2024-07-07
- Markus Auktioner
- 100 SEK
Asta Strömberg
Asta Strömberg glasvas, Strömbergshyttan, Signerad, 1960-tal, H=30 Läs mer...
- 2022-01-07
- Sikö Auktioner
- 100 SEK
Asta Strömberg vaser
ASTA STRÖMBERG, vaser, 2 st, Strömbergshyttan, svagt blåtonad glasmassa, signerade Strömberg, höjd 15 respektive 28 cm. 712369. Läs mer...
- 2019-12-09
- Stockholms Auktionsverk
- 1 600 SEK