Oljemålning, Asta Holmberg (1900-1982)
Asta Holmberg (1900-1982), signerad. Kvinna, 81x64. Asta Holmberg, svensk målare född 1900, död 1982.
- 2015-02-02 18:23:56
- Metropol
- Länk till objektet
Slutpris:100 SEK
Avslutade auktioner liknande Oljemålning, Asta Holmberg (1900-1982)
Asta Holmberg oljemålning
ASTA HOLMBERG (1900-1982): ´´Nr 1 Spansk Landskap´´, signerad Asta Holmberg samt a tergo, olja på duk, ca 58x66 cm. Smärre slitage. Läs mer...
- 2019-09-16
- Stockholms Auktionsverk
- 300 SEK
Asta Holmborg oljemålning
ASTA HOLMBERG (1900-1982): Stockholmsmotiv, vy frå Söder, signerad Asta Holmberg, olja på duk, ca 33x47 cm. 512284. Läs mer...
- 2018-01-05
- Stockholms Auktionsverk
- 1 200 SEK
Oljemålning, Asta Holmberg (1900-1982)
Asta Holmberg (1900-1982), Porträtt, 50x40. Asta Holmberg, svensk målare född 1900, död 1982. Läs mer...
- 2015-05-11
- Metropol
- 100 SEK
Oljemålning, Asta Holmberg (1900-1982)
Asta Holmberg (1900-1982), sydlänsk stad, 50x61. Asta Holmberg, svensk målare född 1900, död 1982. Läs mer...
- 2011-11-07
- Metropol
- 300 SEK
Oljemålning, Asta Holmberg
Asta Holmberg, stilleben, 45x40. Läs mer...
- 2009-03-23
- Metropol
- 100 SEK
Oljemålning, Asta Holmberg
Asta Holmberg, Blomsterstilleben 41x33. Läs mer...
- 2009-03-02
- Metropol
- 150 SEK