VAS, Asta Strömberg, Strömbergshyttan, trol. 1960-tal.
Med luftringar inneslutet i glaset. Höjd 12,5 cm.
- 2015-03-30 15:09:00
- Kolonn
- Länk till objektet
Slutpris:450 SEK
Avslutade auktioner liknande VAS, Asta Strömberg, Strömbergshyttan, trol. 1960-tal.
Asta Strömberg, ljushållare, 'Diamant', Strömbe...
Asta Strömberg, ljushållare, "Diamant", Strömbergshyttan, höjd 9,5 cm, diameter 10 cm, vikt 1,1 kg Läs mer...
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 600 SEK
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, signera...
Asta Strömberg, skål, Strömbergshyttan, blått underfång, innefattade bubblor, signerad, "T422" Läs mer...
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 140 SEK
Vas,
Sputnik, Asta Strömberg, Strömbergshyttan. Höjd: 36 cm. Läs mer...
- 2023-11-20
- Metropol
- 600 SEK
Vas, 'Sputnik', Strömbergshyttan, Asta Strömberg...
Signerad: Strömbergshyttan B895, Höjd 44cm, Mynningsdiameter 3cm, Bottendiameter 5,5cm, Ok skick. Läs mer...
- 2022-11-06
- Smålands auktioner
- 375 SEK
Vas
Vas "Diamant" Asta Strömberg, Strömbergshyttan, 1900-talets andra hälft, underfång med fasettslipad dekor, höjd 16 cm, osignerad Läs mer...
- 2023-03-30
- Sikö Auktioner
- 550 SEK
2 vaser Nils Landberg och Asta Strömberg
ASTA STRÖMBERG & NILS LANDBERG, vas och tulpanglas, Strömbergshyttan och Orrefors-Sandvik, blåtonat och gråtonat glas, vasen med graverad dekor av flicka och fågel på kvist, Läs mer...
- 2021-02-28
- Stockholms Auktionsverk
- 1 400 SEK
Asta Strömberg vaser 13 st
ASTA STRÖMBERG, vaser, 13 st, Strömbergshyttan 1950/60-tal, mestadels "Sputnik" underfång i lila, brungult, blågrått och grönt, 7 st signerade Strömberg/Strömbergshyttan och modellnummer, 5 st Läs mer...
- 2021-04-26
- Stockholms Auktionsverk
- 8 600 SEK
Vas, design: Asta
Vas, design: Asta Strömberg, signerad Strömberg B820, höjd:13,7cm, nagg, något repig Läs mer...
- 2022-12-06
- Kaplans Auktioner
- 150 SEK
VAS, troligen Asta Strömberg, Strömbergshyttan
Signerade Strömberg B940. Höjd 26 cm. Läs mer...
- 2021-12-05
- Södersens Auktionshus
- 2 000 SEK
Asta Strömberg
Asta Strömberg glasvas, Strömbergshyttan, Signerad, 1960-tal, H=30 Läs mer...
- 2022-01-07
- Sikö Auktioner
- 100 SEK