ASTA HOLMBERG. Mulattskan. Olja på pannå. Signerad och daterad 1935.

ASTA HOLMBERG. "Mulattskan". Olja på pannå. Signerad och daterad 1935.

Gåvobrev från 1950-talet medföljer. 26 x 29 cm.

Slutpris:300 SEK

Avslutade auktioner liknande ASTA HOLMBERG. "Mulattskan". Olja på pannå. Signerad och daterad 1935.

Eva Holmberg Jacobsson, olja på pannå, komposition av Paris

  • 2024-05-12
  • Markus Auktioner
  • 120 SEK
Asta Holmberg Vy från Fjällgatan på Södermalm

  • 2019-12-09
  • Stockholms Auktionsverk
  • 300 SEK
Karl Gustav Holmberg

Karl Gustav Holmberg

  • 2023-05-10
  • Bukowskis
  • 2 200 SEK
Tavla, olja på pannå, Skagen

Tavla, olja på pannå, "Skagen"

  • 2024-01-28
  • Markus Auktioner
  • 120 SEK
Tavla Olja på Pannå

Tavla Olja på Pannå

  • 2024-02-09
  • Krawzykowska Auktioner
  • 400 SEK
Asta Holmberg oljemålning

Asta Holmberg oljemålning

  • 2019-09-16
  • Stockholms Auktionsverk
  • 300 SEK
Karl Gustav Holmberg

Karl Gustav Holmberg

  • 2023-01-30
  • Sikö Auktioner
  • 200 SEK
Oljemålning, Karl Gustav Holmberg 1916-1994

Oljemålning, Karl Gustav Holmberg (1916-1994)

  • 2022-05-02
  • Metropol
  • 900 SEK
Oljemålning, Asta Witkowsky 1905-1968

Oljemålning, Asta Witkowsky (1905-1968)

  • 2021-10-11
  • Metropol
  • 300 SEK
Oidentifierad

Oidentifierad

  • 2023-01-17
  • Sikö Auktioner
  • 200 SEK