Asta Strömberg, Strömbergshyttan, vas 'Diamant'
Vas, 'Diamant', formgiven av Asta Strömberg för Strömbergshyttan. Slipat glas. Höjd 21,5 cm. Signerad Strömberg B900. Botten med repor.
- 2015-01-09 20:26:00
- Lauritz - SE, Örebro, Aspholmen
Slutpris:1 150 SEK
Avslutade auktioner liknande Asta Strömberg, Strömbergshyttan, vas 'Diamant'
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 600 SEK
Vas
- 2023-03-30
- 550 SEK
Vas
- 2024-07-26
- 200 SEK
Vas Diamant Asta Strömberg
- 2020-05-16
- 850 SEK
Asta Strömberg, Strömbergshyttan, skål i glas
- 2024-07-07
- 100 SEK
- 2022-04-24
- Karljohan Auktioner
- 140 SEK
- 2023-12-10
- 280 SEK
Vas,
- 2023-11-20
- 600 SEK
Gerda Strömberg
- 2024-09-01
- 450 SEK
- 2023-10-22
- Eskilstuna Auktionsverk
- 325 SEK