Emil Bærentzen 1799-1868 Denne auktion er annulleret - se nu vare #1933479
Emil Bærentzen. Kvindeportræt. Olie på lærred. I følge proveniensen er navnet på den portræterede kvinde J. Bøving. Maleriet har netop gennemgået en omfattende og professionel udført restaurering på Kronborg. Usigneret. 56 x 48 (69 x 59) cm.
- 2010-06-29 11:41:24
- Lauritz - DK, Helsingør, Støberivej
Slutpris:7 600 DKK
Avslutade auktioner liknande Emil Bærentzen 1799-1868 Denne auktion er annulleret - se nu vare #1933479
DVD-filmer F10
- 2019-08-18
- Jämtloppan
- 30 SEK
- 2018-08-24
- Lauritz - Herlev
- 2 400 DKK
- 2011-10-25
- Lauritz - DK, Herlev, Dynamovej
- 6 800 DKK
- 2010-07-15
- Lauritz - DK, Odense, Kratholmvej
- 1 150 DKK
- 2010-06-18
- 1 950 DKK