Avslutade auktioner liknande auktion nu


Parti böcker, Värmland förr  nu 196080-tal

Parti böcker, Värmland förr & nu 1960/80-tal

Läs mer...

  • 2024-10-06
  • Danielssons Auktioner
  • 75 SEK
Henri Matisse

Henri Matisse

Henri Matisse, Nu Bleu X Litografi, signerad i trycket, bildyta ca 35x25 cm Ej examinerad ur ram. Svag missfärgning efter passepartout. Smärre fläckar. Läs mer...

  • 2024-10-02
  • Bukowskis
  • 8 200 SEK
KARL XIV JOHAN 1818-1844

KARL XIV JOHAN (1818-1844)

Kungen och drottning Desideria och deras ätt 1842. Av L. P. Lundgren. Silver. I vackert och välbevarat etui märkt L. B. Falkman "för pris-skrift År Läs mer...

  • 2024-09-27
  • Myntauktioner i Sverige
  • 3 400 SEK
FREDRIK 1720-1751

FREDRIK (1720-1751)

STOCKHOLM. Öre KM 1725. Med 1720/21 års frånsida. SM 352b. SMH 74:2. 4,29 g. R. Korroderad. Corroded. 1720-1721 präglades Fredriks första 1 öre KM-mynt. Åren 1724-1726 gjordes Läs mer...

  • 2024-09-27
  • Myntauktioner i Sverige
  • 4 600 SEK
Nils Landberg, Orrefors, tulpanglas

Nils Landberg, Orrefors, tulpanglas

Signerad Orrefors Expo Nu 311-57. Läs mer...

  • 2024-08-11
  • Markus Auktioner
  • 4 000 SEK
Golvlampa Jielde Golvlampa SIGNAL SI 833

Golvlampa Jielde Golvlampa SIGNAL SI 833

Golvlampan Signal SI833 från Jieldé är en ikonisk klassiker inom fransk belysningsdesign. Upphovsmannen Jean-Louis Domecq skapade den första Jieldé-lampan år 1950 till sin egen verkstad. Tillverkas Läs mer...

  • 2024-08-08
  • Rekomo Auctions
  • 1 000 SEK
Alexandre Fassianos

Alexandre Fassianos

Alexandre Fassianos, Deux hommes nu Litografi signerad med dedikation, bildyta ca 66x52 cm Ej examinerad ur ram. Läs mer...

  • 2024-08-03
  • Bukowskis
  • 3 600 SEK
Golvlampa. IKEA

Golvlampa. IKEA

Saknar ett fäste, är stripad just nu. Skav finns. Mäter ca: 175cm hög. Läs mer...

  • 2024-08-01
  • Laholms Auktioner
  • 100 SEK
Lodur, Nu elck syn sin

Lodur, Nu elck syn sin

Läs mer...

  • 2024-05-26
  • Hebergs Auktioner
  • 600 SEK
Tryck av Matiesse

Tryck av Matiesse

H. Matisse. Nu Bleu iii. Musee National D Árte Moderne Georges Pompidou Paris 33050 Succession H. Matisse. SIAE 1996 Migneco & Smith Firenze. Printed in Läs mer...

  • 2024-05-03
  • Krawzykowska Auktioner
  • 140 SEK
Visa fler objekt...