Avslutade auktioner liknande Tamburmajor rostfritt auktion
TAMBURMAJOR
Borstat rostfritt stål. Modern design, samtida tillverkning. Inköpt på Inredningsgalleriet, Helsingborg. Höjd 171 cm. Smärre repor och märken. Läs mer...
- 2019-05-14
- Skånes Auktionsverk
- 300 SEK
Tamburmajor
Tamburmajor, lackad plåt, rostfritt. H= 127 cm. Läs mer...
- 2018-11-07
- Sikö Auktioner
- 50 SEK
Tamburmajor, Zack
Med paraplyställ, borstat rostfritt stål, smärre bruksslitage, höjd ca 170 cm. Läs mer...
- 2016-08-21
- Göteborgs Auktionskammare
- 200 SEK
Tamburmajor
Tamburmajor trä o rostfritt Läs mer...
- 2016-04-03
- Sikö Auktioner
- 400 SEK
TAMBURMAJOR, proveniens F10 Ängelholm, 1950-60 ta...
Aluminium, rostfritt stål, höjd 178 cm. Läs mer...
- 2016-02-27
- Auktionsverket Engelholm
- 1 600 SEK
Busk Hertzog, Wishbone Tamburmajor i vitt och pole...
Busk Hertzog, Tamburmajor i vitt och polerat rostfritt stål. Designad av Busk Herzog. Mottagare av red dot design award 2008. Höjd 175 cm, diameter golvplatta Läs mer...
- 2015-04-08
- Lauritz - SE, Malmö, Baltzarsgatan
- 1 200 SEK
Tamburmajor 'Zack'
Med paraplyhållare, rostfritt stål, höjd 180 cm, fint skick Läs mer...
- 2015-03-29
- Göteborgs Auktionskammare
- 175 SEK
Tamburmajor med paraplyställ, Zack
Tamburmajor / klädhängare med paraplyställ, borstat rostfritt stål. Senare tillverkning. H: 165 cm, bottenplatta: 32x32 cm. Tillverkad för Zack. Minimalt slitage. Läs mer...
- 2013-05-30
- Lauritz - SE, Stockholm, Slakthusgatan
- 1 600 SEK
Tamburmajor
tamburmajor rostfritt h=180 Läs mer...
- 2013-03-12
- Sikö Auktioner
- 350 SEK
290726. TAMBURMAJOR, 1930-tal.
Gjutjärn, rostfritt stål och aluminium. H 196. Läs mer...
- 2012-02-11
- Bukowskis market - Malmö
- 2 400 SEK